Svetelné terapie

Sem by sme mohli zahrnuť všetko čo nejakým spôsobom svieti na telo a využíva sa princip spektrálnej rezonan svetla.

Vnímavosť reakcia a prienik do tela je u roznych vlnových dĺžok  rozličný. Zistilo sa že nervové  zakončenie na pokožke, je schopné tento svetelný vzruch poslať ďalej do mozgu. Ten vie ďalej túto informáciu spracovať a spustiť regeneračný proces v nasvietenej bunke. Podla spektrálnej džky prijatej informácie je aj výkon v bunke rozličný.

Napriklad červené spektrum okolo 630- 650 nm, sa používa skôr v dermato oblasti a vyššie frekvencie 900nm má hlbší prienik, čo sa dá využiť napr. pri kĺbových problémoch.

 

Psychika má tiež svoj spôsob vnímania svetla. Studené svetlá (modré), maju chladný charakter a teplé  zasa upokojuju. Toto sa používa často v kolorterapii.

 

Svetllo je zvláštny fenomen a stále sa objavujú nové a nové použitia.  Svetlo sa v poslednej dobe veľmi ujalo aj regeneracii pokožky -kozmetika. Najnovšie sa ním vyrábajú informačné lieky. Niekedy je aj baterka dobrá ked niečo hladáme atď.

 

Nedá sa teda vymenovať celý zoznam prístrojov. Treba sledovať vývoj a využiť výhodu starého známeho ktorý tu je snami odpradávna.